BES Bireysel emeklilik sistemi Kucuk-05

BES Bireysel Emeklilik Sistemi Sigortası

  • Emeklilik dönemi için ek bir gelir getirmesi amacıyla bireysel emeklilik bireylere birçok avantaj sağlamaktadır. Bireyler sistem tarafından belirlenen sürenin sonuna dek düzenli ödemelerde bulunarak isterlerse birikimin tamamını ya da belirlenecek bir tutarda aylık düzenli gelir elde etme hakkına sahip olurlar.z.

  • Bireysel Emeklilik Sistemi (B.E.S.)

  • Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri, gelir elde ettikleri dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de koruyabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

  • Bireysel emeklilik sistemine fiil ehliyetine sahip kişiler katılabilir. Sistem tamamen gönüllük esasına dayalı olup katılım için bir emeklilik şirketi ile emeklilik sözleşme yapmak yeterlidir. Bireyler ödemelerini aylık, 6 aylık ya da yıllık gibi dönemsel olarak ödeyebilmektedirler.Sistemden toplu paranızı çekmek içim 10 yıl boyunca düzenli ödeme yapmanız yeterlidir.

  • Eğer sistemden paranızın tamamını almadan düzenli aylık ödemelerle almak isterseniz bireysel emeklilik sistemine giriş tarihinden itibaren en az 10 yıl sistemde bulunmak koşulu ile 56 yaşını tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanırsınız.